2007-10-24 15:51 Japonijos mokslininkai toliau stebina savo išradimais.

  Japonijos mokslininkai toliau stebina savo išradimais aukštųjų technologijų srityje. Keio universiteto mokslininkai tvirtina, jog sukūrė technologiją, leidžiančią žmogui vien tik savo vaizduotės dėka vaikščioti po virtualų žaidimo „Antrasis gyvenimas“ pasaulį.

Naujoji technologija remiasi tuo, jog kompiuteris analizuoja smegenų srities, atsakingos už judėjimą, veiklos intensyvumą (tai atliekama su kepure tvirtinamų elektrodų pagalba) ir gautus duomenis „verčia“ į virtualaus pasaulio personažo judesius. Aišku, iki pilno personažo valdymo dar gana tolokai, tačiau pradžia jau yra. Natūralus klausimas – kam to reikia? Pasirodo, šį syk sistema kuriama ne žaidimų tobulinimui, o ligų gydymui. Pagrindinis technologijos tikslas – paralyžiuotų žmonių gydymas. Tai nebus tiesioginis fizinio kūno gydymas – tiesiog po paralyžiaus pacientai dažnai būna taip sugniuždyti, jog tampa nebeįmanomas jų reabilitacijos procesas. „Jeigu jie savomis akimis pamatytų, jog jų mintimis valdomas personažas juda, tikėtina, jog jų smegenų veikla vėl suaktyvėtų ir tai galėtų lemti kai kurių kūno funkcijų atsistatymą“, - pasakoja Junici Ushiba, Keio universiteto reabilitacijos centro docentas.

Kol kas veiksmų laisvės apribojimų vaikštant po virtualų pasaulį minčių pagalba ganėtinai nemažai, tačiau jau pranešama, jog mokslininkams pavyko sukurti virtualias rankas, taip pat valdomas mintimis. Tiesa, kol kas nieko nekalbama apie naujosios technologijos komercinį platinimą.

Galbūt nelabai tolimoja ateityja Lineage žaidėjai taip pat galės savo žaidėją valdyti mintimis.

  Šaltinis: http://www.technologijos.ltNaujienų sąrašas